Toissapäivänä maistelin ensimmäiset sienet omasta sadosta. Söin aluksi neljä sientä ja jäin odottelemaan, josko tämä määrä toimisi.... Ja toimihan se

Ihan ensimmäiset vaikutukset mitä pistin merkille, oli rentoutunut olo. Oli taivaallista vaan löhötä pehmeällä sohvalla. Toinen oli, että jotenkin jännösti telkkarin tuijotukseen uppoutui eri tavalla, kuin olisi mennyt telkun sisälle.
Tässä vaiheessa poltin vielä pienen pienet paukut afghan kushia

Paukkujen jälkeen alkoikin tapahtua enemmän.
Vessan kaakelit alkoivat pikkuhiljaa laineilla ja seinät valua, hauskaa nähdä tälläistä ensimmäistä kertaa

Tuntui kuin olisin mennyt menneeseen. Näin ilmiselvästi yhden lapsuuden kotini keittiön. Seisoin siellä aivan yksin.
Telkkaria katsellessani näytti, että ohjelmaa kelataan yhdessä kohdassa edestakaisin useita kertoja, ja tiesin mitä seuraavaksi tapahtuu, vaikken kyseistä ohjelmaa ollutkaan nähnyt.

miten tää on edes mahdollista?!
Kävellessä maa tuntui pehmeältä ja tuntui siltä että jalat upposi lattiaan, vähän samalla tavalla kuin olisi kävellyt todella pehmeällä sammalella.
Kaikenkaikkiaan mukava kokemus oli

paitsi seuraavan päivän päänsärky! Ihan järkyttävä jomotus koko päivän :/ mistä johtuu? Onko yleistäkin?
Tänään voisin ehkä maistella hiukan taas lisää sieniä. Eilen dunkkasin bulkin ja nyt odotellaan toista flushia